Zakończone tradycje piwowarskie, czyli opuszczony browar

Pewne miasto w kujawsko-pomorskim posiadało bardzo bogate tradycje piwowarskie, które sięgają aż do średniowiecza. Już od XV wieku piwo z tej miejscowości było znane ze swego niepowtarzalnego smaku w całej okolicy. Niestety po wspaniałości tej tradycji browarnictwa pozostały tylko wspomnienia i zapiski na kartach historii, oraz niszczejące budynki browaru praktycznie w centrum miasta.

Upadek tradycji

Browar ten niestety nie miał szczęścia do kolejnych właścicieli. Około 20 lat temu browar przeszedł w władanie szwedzkich właścicieli, niestety pomimo wielkich planów oraz obietnic, za ich panowania browar ten upadł na dobre. Przez nieumiejętne zarządzanie finansami, zaciąganie dużej ilości długów codziennością stały się wizyty komornika. Wizyty te ciągle kończył się fiaskiem.

Tradycje Piwowarskie

Produkcja ostatecznie ustała ponad 12 lat temu, od tego czasu budynki wraz z kilkoma maszynami w nim pozostawionymi niszczeją. Wejście do obiektu jest raczej bezproblemowe, przez co złomiarze i inne “elementy” często wynosiły elementy wyposażenia, aczkolwiek obiekt nadal przedstawia dość dużą wartość do zwiedzania.

Wytwarzane według “średniowiecznej” receptury piwo podobno miało niespotykany w żadnym innym trunku smak i aromat. Bursztynowy trunek podobno zachwycał prawdziwych smakoszy tego zacnego napoju, jednak nikła jest szansa na to, że ten napój ponownie będzie zachwycał ludzi swym smakiem.

Miasto miało 6-wieczne tradycje piwowarskie, c