O mnie/O blogu

Czyli, kim jestem i dlaczego piszę?

Otóż odpowiedz na to pytanie, jest banalna (a jednocześnie głupia)… jestem sobą, a piszę, bo chce zobaczyć, co mi z tego pomysłu wyjdzie.
Ale poważnie mam około 22 lat studiuje na Politechnice w Bydgoszczy a w wolnych chwilach wsiadam w auto, lub na rower i jadę w nieznane.
Najczęściej ląduje w jakimś opuszczonym miejscu lub na pozostałościach zamku czy innego dworku, albo w innym zapomnianym przez Boga i ludzi miejscu, często po drodze zatrzymam się przy jakimś starym kościele. Kościoły to rzadko kiedy jest wyłączny cel danej „misji”, ale skoro obok nich przejeżdżam i są zabytkowe oraz ładne, to czemu by ich nie obfotografować.
Zawsze zrobię zdjęcia (DUŻO zdjęć), czasami się zgubie, a czasami zrobię jakieś fajne ujęcie krajobrazu albo obiektu, czasami uda się znaleźć skrytkę geocaching, czasami nie.

Skoro robię zdjęcia, to chciałbym się nimi podzielić z ludźmi, pokazać im ciekawe miejsce, o których może nawet nie mieli pojęcia, że być może jest tak blisko (albo w ogóle istnieje).
Moim głównym obszarem operacyjnym jest Bydgoszcz i jej bliski promień, lub też Włocławek i jego okolica. Zdarzy się czasami jakaś dalsza wyprawa, ale raczej rzadko. Swoje wyprawy z reguły improwizuję, ale stwierdzam, że taka improwizacja często wychodzi na dobre. Jakoś tak nie potrafię pojechać prosto z punktu a do b, tylko zawsze wychodzi z punktu a do b przez c, d i e. Może i nawet lepiej, że tak robię, ludzie nawet nie wiedzą, ile ciekawych miejsc ich otacza, sam o tym nie wiedziałem.

A czemu taka nazwa?

Odpowiedz, jest równie prosta… nie miałem lepszego pomysłu.
Albowiem drogi czytelniku co wyobrażasz sobie, myśląc „turystyka”,
prawdopodobnie zwiedzanie typowych miejsc jak np. starówki różnych
miast; zamek Książ; Kraków; jakieś typowo turystyczne sanktuaria w
rodzaju Lichenia i Częstochowy (nie mówię, że kiedyś ich nie opiszę);
możliwe też, że jest to ogólnie pojęte podróżowanie po świecie.
Natomiast wątpię, byś pomyślał, na przykład o opuszczonym młynie,
ruinach zamków, czy innym opuszczonym wiadukcie. Zapewne też nie pomyślałeś o kościele w twojej miejscowości, w którym prawdopodobnie kilka razy w życiu byłeś, a który być może skrywa w swoich murach 1000-wieczną historię.

A skąd pomysł na bloga?

W sumie pomysł na pisanie bloga o tematyce turystyczno-urbexowej wziął się z czytania różnych blogów podróżniczych, a skoro z powodów studiów miałem postawioną stronę, to pomyślałem czemu by tego nie pociągnąć dalej i zacząć pisać.

Początkowe przymiarki do stworzenia zaczęły się w maju 2021 roku, w tym czasie powstała strona, na której właśnie przebywasz. Wtedy też zostały napisane pierwsze 3 wpisy, (czyli o zamku w pokrzywnie, zamku w Bobrownikach, oraz Wietrzychowice) jeszcze wtedy  „Do Szuflady”. We wrześniu powstała strona na fb, oraz 17 września pierwszy wpis (o zamku w pokrzywnie) ujrzał światło dzienne.

A skoro już tu jesteś....

…to wpadnij na Fb, czyli tutaj, możesz też zapisać się do newslettera, czyli tutaj.