O mnie/O blogu

Cześć! Dzień dobry.

Zwą mnie Kacper, i od 2021 prowadzę bloga o tematyce można by rzec podróżniczej. Na jego łamach prezentuje odwiedzone przeze mnie miejsca i zawsze staram się o nich coś ciekawego napisać, a czy mi to wychodzi to już musisz drogi czytelniku stwierdzić samodzielnie.
Lubię zwiedzać miejsca z bogatą historią i takie o których nikt by nie pomyślał w kontekście turystyki, i stąd też wzięła się nazwa bloga na którym właśnie przebywasz. Chętnie też odwiedzę miejsca opuszczone, takie w których czas się zatrzymał, i nie ma ochoty płynąć dalej.
Moim głównym terenem działań jest kujawsko-pomorskie i najbliższe okolice jego granic, a jak, że od dłuższego czasu przebywam w Bydgoszczy to, można by rzec, że wszędzie mam dość blisko.
Podróżując najczęściej improwizuję i „liczę na cud” często ta improwizacja wychodzi mi na dobre, czasami trochę gorzej, ale jeszcze nigdy nie wyszło źle. Nie udało się, drzwi zamknięte, płot za wysoki? no nic odpalamy mapę i jedziemy gdzie indziej, a nuż tam się uda.

 

Co mi przyświeca w prowadzeniu tego bloga?

Otóż chęć popularyzacji zabytków i zwiedzania, wiele ludzi nie wie do jakich miejsc na około pół godziny podróży, a nawet i mniej. A zresztą czy pomyślałeś drogi czytelniku o kościele w twojej miejscowości. Prawdopodobnie kilka razy w życiu tam byłeś, a być może te mury skrywają kilkusetletnią historię.
Wiele zabytków też niszczeje, bo nikt o nich nie wie, że tam są. A tak to chociaż je uwiecznię zanim ulegną całkowitemu zniszczeniu. Zawsze będzie po nich jakiś ślad.

Zamek w Bobrownikach
Peugeot na tle zamku w Bobrownikach, swoją drogą nie wiem czemu ale lubię fotografować swoje autko na tle takich obiektów

A skąd pomysł na bloga?

W sumie pomysł na pisanie bloga o tematyce turystyczno-urbexowej wziął się z czytania “Nieustannego Wędrowania“, i pewnego dnia zamarzyło mi się tworzyć coś w tym stylu. Więc oto zrodził się pomysł na jeszcze wtedy “Turystykę Amatorską”. A skoro z powodów studiów miałem postawioną witrynę internetową, to pomysł stał się ciałem.

Początkowe przymiarki do stworzenia zaczęły się w maju 2021 roku, w tym czasie powstała strona, na której właśnie przebywasz. Wtedy też powstały pierwsze 3 wpisy, (czyli o zamku w pokrzywnie, zamku w Bobrownikach, oraz Wietrzychowice) jeszcze wtedy  „Do Szuflady”. We wrześniu powstała strona na fb, oraz 17 września pierwszy wpis (o zamku w pokrzywnie) ujrzał światło dzienne.

A skoro już tu jesteś....

…to wpadnij na Fb, czyli tutaj, możesz też zapisać się do newslettera, czyli tutaj.